Tomasz Konior gościem spotkania w Operze Śląskiej

Data dodania: 18.05.2026 | Aktualizacja: 18.05.2026, 11:24:44

Gościem najbliższego spotkania z cyklu Opera Blisko Ciebie: Porozmawiajmy o Operze będzie Tomasz Konior – wybitny architekt, miłośnik muzyki klasycznej, autor projektów znakomitych sal koncertowych.

Tomasz Konior od lat tworzy przestrzenie, w których architektura spotyka się z muzyką. Szczególne uznanie przyniosły mu projekty obiektów dla muzyki, m.in. siedziba Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach z wielką salą koncertową uznaną przez organizację ECHO za jedną z najlepszych w Europie, Centrum Nauki i Edukacji Muzycznej „Symfonia” w Katowicach, Zespół Szkół Muzycznych w Warszawie czy Filharmonia w Brnie. Obecnie projektuje również Nowy Kampus Akademii Muzycznej w Krakowie. Jest autorem ponad 200 budynków użyteczności publicznej.

Podczas spotkania Tomasz Konior opowie o relacji między architekturą a muzyką, zdradzi kulisy projektowania nowoczesnych przestrzeni koncertowych i podzieli się refleksją nad tym, jak architektura wpływa na odbiór sztuki oraz emocje publiczności. To wyjątkowa okazja, by spojrzeć na operę i muzykę z perspektywy twórcy miejsc, w których wybrzmiewają największe dzieła.

Muzycznym akcentem spotkania będą występy Adriany Ferfeckiej i Łukasza Załęskiego przy akompaniamencie Larisy Czaban. 

24 maja 2026, godz. 16:00

Udostępnij na:

REKLAMA
Velux

Partnerzy SARP:
Equitone Wienerberger
Powrót na górę